Алгоритми і виконавці. Виконавець черепашка Практична робота "Складання і виконання алгоритмів з про

Page 1

Горобець А.А.

Алгоритми і виконавці. Виконавець черепашка Практична робота "Складання і виконання алгоритмів з процедурами для виконавця Черепашка". Мета уроку: навчити учнів складати алгоритми з процедурами; розвивати логічне мислення, уяву, увагу; виховувати культуру навчальної праці при роботі з комп'ютером; розвивати логічне мислення, уяву, увагу; виховувати культуру навчальної праці при роботі з комп'ютером. Тип уроку: урок закріплення знань, умінь і навичок. Обладнання: комп’ютер, роздатковий матеріал, ПЗ. Хід уроку І. Організаційний момент. Заходжу в клас, вітаюсь з учнями, пропоную їм сісти. Оглядаю чи порядок на партах, чи всі сидять на своїх місцях. ІІ. Актуалізація знань учнів. Перевіряю присутність учнів на уроці. Вивчення домашнього завдання перевіряю шляхом опитування. 1. Що таке процедура? 2. В яких випадках використовують процедури при складанні алгоритмів? 3. Наведіть приклади процедур з оточуючого життя. 4. Як записуються процедури в алгоритмі? 5. Що може бути іменем процедури? 6. Як виглядає команда виклику процедури? 7. Як виконавець виконує алгоритм, який містить процедури? 8. У чому полягає суть процедурного методу при складанні алгоритму? 9. Складіть

алгоритми

для

Черепашки,

використовуючи процедури:

ІІІ. Практична робота "Складання і виконання алгоритмів з процедурами для виконавця Черепашка". Приклад розв'язування геометричної задачі Черепашка малює будиночок за допомогою двох процедур. Перша процедура малює стіну, друга - дах. На листі програм запишемо дві процедури. 1


Горобець А.А.

Перша малює квадрат із стороною 80 кроків, друга - правильний трикутник із стороною 80 кроків. это квадрат вп 80 пр 90 вп 80 пр 90 вп 80 пр 90 вп 80 пр 90 конец это треугольник вп 80 пр 120 вп 80 пр 120 вп 80 пр 120 конец Напишемо в полі команд програму, яка, використовуючи ці процедури, намалює на листі будиночок. сг

стирає графіку

по

опускає перо

квадрат

малює фундамент будиночка

вп 80 прЗО

переходить до даху

треугольник

малює дах

Приклади програм для проекту «Біг з перешкодами»: это біг вп 5 жди 1 конец это стрибок нк 0 вп 50 пр 90 жди 1 вп 40 жди 1 пр 90 вп 50 лв 90 конец это на_старт нд 130 пр 90 нд 320 конец IV. Підсумок уроку. Запитання та завдання щодо виконання практичної роботи. Оцінювання учнів. V. Домашнє завдання: Вивчити конспект. 2


Turn static files into dynamic content formats.

Create a flipbook
Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.