ថ្ងៃចន្ទ ទី១០ ែខមិថុនា ឆ្នាំ២០១៣
ក្រមុ ហនុ៊ ដកឹ ជញ្ជនូ ៤ រងការពមា ្រ នពកា ី រ បង្កឲយ្ មនុសស្ សប្លា ់ សែនដាវីត ភ្នំពេញ ៈ ក្រុមហ៊ុនដឹកជញ្ជូនអ្នក ដំណើរចំនួន៤ ត្រូវក្រសួងសាធារណ- ការនិងដឹកជញ្ជ ូននិងអគ្គស្នងការដ្ឋាន នគរបាលជា តិ ចេញលិខិតព្រមាន បញ្ឈប់ការធ្វើអាជីវកម្ម ប្រសិនបើឆ្នាំ ២០១៣ នេះ នៅតែបង្កគ្រោះថ្នាក់ ចរាចរណ៍ បណ្តាលឲ្ យមា នអ្នកស្លាបន ់ ង ិ របួសច្រើន ដូចដែលក្រុមហ៊ុនបានបង្ក ឡើងកាលពីឆ្នាំ២០១២ កន្លងមក ។ អគ្គនាយកដឹកជញ្ជូននៃក្រសួងសា- ធារណការ និងដឹកជញ្ជូន លោក ចាន់ ដារ៉ាបានលើក...តទៅទំព័រ ៨
លោក ជុំ ម៉ី (លើកដ ) ៃ នៅកង ុ្ន ពធ ិ ធ ី បា ើ្វ តុកម្មប ្រឆាំងលោកកឹម សុខា ប្រធានសទ ី្ត គ ី ណបក្សសង្គះ្រោ ជាតិ នៅសន ួ សរេ ភា ី ពកង ុ្ន រាជធានីភព ំ្ន ញ េ កាលពម ី ស្ ល ិ មញ ិ ។ រូបថត ផា លីណា
បាតុកម្ប ម ឆា ្រ ង ំ លោក កឹមសុខា វង្ស សុខេង និង Shane Worrell ភ្នំពេញ ៈ មនុស្សប្រហែល១ម៉ឺននាក់ បានមកផ្តុំគ្នាធ្វើបាតុកម្មនៅសួនប្រជាធិបតេយ្យ នៅរាជធានីភ្នំពេញ កាលពី ម្សិលមិញ ដោយបានអំពាវនាវឲ្យលោក កឹម សុខា ប ធា ្រ នស្តទ ី គណបក្ ី សស ង្គ្រោះ ជាតិ ធ្វកា ើ រសទោ ុំ សជនរងគ្រោះនៅគុក
អាជ្ញាធរចល ូ ពាក់ពន ័ ជា ្ធ បយោ ្រ ល ទួលស ្លែងនៃរបបខ្មែរក្រហម។ មុនពេលធ្វើបាតុកម្មនេះរដ្ឋាភិបាល បានសង្កត់ធ្ងន់ថា ការធ្វើបាតុកម្មជា សាធារណៈណាមួយនឹងធ្វើឡើងដោយ ឯករាជ្យ។ ប៉ុន្តែ គេបានឃើញមន្រ្តីសន្តិ- សុខប្រាប់អ្នកចូលរួមពីរបៀបកាន់បដា
របៀបណា គេឃើញអ្នកកាន់អាយកូម ហៅប្រជាជ នឲយ្ ឡើ ងជ ិះរថយន្តតាម ភម ូ ិ ហើយអ្ន កនា ពា ំ ក្យអគ្គ ស ង ្ន ការនគរ បាល ជាតិបញ្ជា កថា ់ អា ជ្ញាធ របានផល ្ត មធ្ ់ យោ- បាយដឹកជញ្ជូន ម្ហូបអាហារនិងទឹកជូន បាតុក រដល ែ ទា ង ំ អ ស់ន េះបាន បង្ហាញជា
ប្រយោល អំពីការជាប់ពាក់ព័ន្ធជាច្រើន របស់អាជ្ញាធរ។ ម ហាបាតុក ម្មដ ក ឹ នា ដោ ំ យលោក ជុំ ម៉ី អាយុ៨៣ឆ្នាំ ជាអ្នករស់រានមានជីវិត ពីគុ កទួលស ង ្លែ ម្នាក់ បាតុក រខ្លះកា ន់ប ដា ដែលរៀបរាប់ថា.. លោក កឹម សុខា ជា មនុស្សកំសាក ស្នើតំណាងរាស្រ្តរូបនេះ ឲ្យសុំអភ័យទោសចំពោះការនិយាយថា គុកទួលស្លែងជា ...តទៅទំព័រ ៥