ថ្ងៃចន្ទ ទី១០ ែខមិថុនា ឆ្នាំ២០១៣
លខ េ ៩៥១/តម្ល​ៃ ១០០០​​​រៀល
ក្រមុ ​ហនុ៊ ​ដកឹ ​ជញ្ជនូ ​៤​ ​​រ​ង​ការ​​ពមា ្រ ន​ព​កា ី រ​ បង្ក​ឲយ្ ​មនុសស្ ​សប្លា ់ សែន​ដា​វីត​ ភ្នំពេញ ៈ ក្រុម​ហ៊ុន​ដឹក​ជញ្ជូន​អ្នក​ ដំណើរ​​ចំនួន​៤ ​ត្រូវក​្រសួង​សាធារណ-​ ការ​និង​ដឹកជញ្ជ ​​ ូន​​និង​អគ្គស្នង​ការ​​ដ្ឋាន​ នគរ​បាល​​ជ​ា តិ​ ចេញ​​លិខិត​​ព្រមាន​ បញ្ឈប់​​ការ​ធ្វើ​​អាជីវ​កម្ម​ ប្​រសិន​បើ​ឆ្នាំ​ ២០១៣​ នេះ ​នៅតែ​​​បង្​ក​​​គ្រោះ​ថ្នាក់​ ចរាចរ​ណ៍ បណ្តាលឲ្ ​​ យមា ​ ន​​អ្នក​ស្លាបន ​់ ង ិ ​ របួស​​ច្រើន ​ដូច​ដែល​​​ក្រុម​ហ៊ុន​​បាន​​បង្ក​​ ឡើង​​កាល​ពី​ឆ្នាំ​២០១២ កន្លងមក​​ ​​ ។​ អគ្គ​នាយក​ដឹក​ជញ្ជូន​នៃ​ក្រ​សួង​សា-​ ធារ​ណ​ការ​ និង​ដឹក​ជញ្ជូន​ លោក​ ចាន់​ ដារ៉ា​​បាន​​លើក...តទៅទំព័រ ៨
លោក ជុំ ម៉ី (លើកដ ​ ) ៃ នៅ​កង ុ្ន ​ពធ ិ ធ ​ី ​បា ើ្វ តុកម្មប ​ ្រឆាំង​លោក​កឹម សុខា ប្រធាន​សទ ​ី្ត ​គ ី ណ​បក្ស​សង្គះ្រោ ​ជាតិ នៅ​សន ួ ​សរេ ​ភា ី ព​កង ុ្ន ​រាជ​ធានី​ភ​ព ំ្ន ញ េ ​កាល​ព​ម ី ស្ ល ិ ​មញ ិ ​។ រូបថត ផា លីណា
​បាតុកម្​ប ​ម ឆា ្រ ង ំ ​លោក កឹម​សុខា វង្ស សុខេង និង Shane Worrell ភ្នំពេញ ៈ ​​​មនុស្ស​ប្រហែល​១​​ម៉ឺននាក់ បាន​មកផ្តុំ​​គ្នា​ធ្វើ​បាតុកម្ម​​​​​នៅ​សួន​ប្រ​ជាធិ​បតេយ្យ​ នៅ​​រាជ​ធានី​ភ្នំពេញ កាល​ពី​ ម្សិល​មិញ ដោយ​បាន​អំពាវ​នាវ​ឲ្យ​លោក កឹម សុខា ប ​ ធា ្រ ន​​ស្តទ ​ី គណបក្ ​​ី សស ​ ង្គ្រោះ​​ ជាតិ ធ្វកា ​ើ រ​សទោ ​ុំ ស​​​ជន​រង​គ្រោះនៅ​​​គុក​
​អាជ្ញាធរ​ចល ូ ​ពាក់​ព​ន ័ ជា ​្ធ ​ប​យោ ្រ ល ទួលស ​ ្លែង​​នៃ​​របប​ខ្មែរ​ក្រហម។ ​មុន​ពេល​ធ្វើបាតុ​កម្ម​នេះរដ្ឋាភិ​​បា​ល​​ បាន​សង្កត់​ធ្ងន់​ថា ​​ការ​ធ្វើ​បាតុ​​កម្ម​ជា​ សាធារណៈ​ណាមួយ​នឹង​ធ្វើ​ឡើង​ដោយ​ ឯក​រាជ្យ​។ ​ប៉ុន្តែ គេ​បាន​​ឃើញ​មន្រ្តី​សន្តិ-​ សុខ​ប្រាប់​​អ្នក​ចូល​រួម​​ពី​របៀប​កាន់​បដា​
របៀប​ណា ​គេ​ឃើញ​អ្នក​កាន់​​អាយ​កូម​​ ហៅ​​ប្រជាជ ​ ន​ឲយ្ ឡើ ​​ ងជ ​ ិះរ​ថយន្តតាម​ ​​​​ ភម ូ ិ ហើយអ្ន ​​ កនា ​ ពា ំ ក្យអគ្គ ​​ ស ​ ង ្ន ការនគរ​ ​​ បាល​ ជាតិបញ្ជា ​​​ កថា ​់ អា ​ ជ្ញាធ ​ រ​បាន​ផល ្ត មធ្ ​​់ យោ-​ បាយ​ដឹក​ជញ្ជូន ម្ហូប​អាហារនិង​ទឹក​​ជូន​ បាតុក ​ រដល ែ ទា ​ ង ំ អ ​ ស់ន ​ េះបាន​ ​​ បង្ហាញជា​ ​​​
ប្រយោ​ល​ អំពី​​​ការ​ជាប់​ពាក់​ព័ន្ធ​​​ជា​ច្រើន​​ របស់​អាជ្ញាធរ​​។ ម ​ ហា​បាតុក ​ ម្មដ ​ក ឹ នា ​ ដោ ​ំ យ​​លោក ជុំ ម៉ី អាយុ​៨៣ឆ្នាំ​ ជា​​អ្នក​រស់​រាន​មាន​ជីវិត​ ពីគុ ​​ កទួលស ​ ង ្លែ ​​ម្នាក់ បាតុក ​ រ​ខ្លះកា ​ ន់ប ​ ដា​ ដែល​រៀប​រាប់ថា.. ​​ លោក កឹម សុខា ជា​ មនុស្ស​​កំសាក ​​​​​ស្នើ​​តំណាង​​រាស្រ្ត​រូប​នេះ​ ឲ្យ​​ស​ុំ​អភ័យ​ទោស​ចំពោះ​ការ​និយាយ​ថា គុក​ទួល​ស្លែងជា ​ ​...តទៅទំព័រ ៥