ថ្ងៃ្ងចន្ទ ទី៣០ ​ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០១២
លោកអ្នកអាចអានព័តមា ៌ នរបស់កា ​ សត ែ ភ្នំពេញ​ប៉ុស្តិ៍ តាមរយៈគេហទំព័រ
ឆ្នាទ ំ ០ ី ២ លខ េ ៧៣៧/តម្ល​ៃ ១០០០​​​រៀល
ការនាំចេញ​ គ្រាប​ស ់ យ ្វា ច​នី​្ទ កើនឡើង​ខ​ង ំ្លា រ៉ាន់ រើយ ភ្នំពេញៈ ​ការ​នាំ​ចេញ​គ្រាប់​ ស្វាយ​ចន្ទី​ទៅ​កាន់​ទីផ្សា​រ​ក្រៅ​ ប្រទ​េស​បាន​កើន​ឡើង​យ៉ាង​គំ-​ ហុកក្ន ​​​ ង ុ រ​យៈ​ពល េ ៦ ​ខ ​ ែឆ ​ ន ​្នាំ េះ​បើ​ ធៀប​​នឹង​រយៈ​ពេល​ដូច​គ្នា​នៃ​ឆ្នាំ​ មុន។​ ​​ នេះប ​ យោ ​ើ ង​តាម​តល ួ ខ េ នា ​ ​ំ ចេញរបស់ ​​ ​ក្រសួង​ពាណិជក ្ជ​ ម្ម​។​ មន្ត្រី​អះ​អាង​ថា​ កំណើន​នេះ​ បង្ហា​ញ​ពីការ​រីក​ចម្រើន​នៃ​វិស័យ​​ កសិកម្ម។ ​ ...តទៅទំព័រ ១២
សាលា​ឧទ្ធរណ៍​នងឹ សម្រេច​អភ័​យ​ឯក​ សិទ្ធិ មូរ សុខ​ ហួរ​ មាស សុខជា​-Shane Worrell
ភ្នំពេញ ៈ សាលា​ឧទ្ធរណ៍​​នឹង​ សម្រេច​នៅ​ថ្ងៃ​សុក្រ​ក្នុង​សប្តាហ៍​ នេះ​ ថា​តើ​​ត្រូវ​ប្រគល់​អភ័យ​ឯក-​ សិទិ្ធ​​រដ្ឋ​សភា​ឲ្យ​លោក​ស្រី មូរ សុខហួរ តំណាង​រាស្តព ្រ គ ី ណបក្ស​ សមរង្ស៊ី​ដែល​​​ត្រូវ​បាន​ដកក្នុង​ អំឡង ុ ពេ ​​ លមា ​ ន​ជម្លោះប ​ រិហារគ្នា​ ជាមួយលោ ​ ក​នាយក​រដ្ឋម ​ ន្រ្តី ហ៊ន ុ សែន កាលពីឆ ​ ្នាំ ២០០៩ ឬ​យង ៉ា ​ ណា?...តទៅទំព័រ ៤
​សន ៊ ដាវីន (កណ្ដាល) នា ​ ក ំ ប្ ន ួ ​​ប្រត​ភ ិ ​ក ូ ម្ពជា ុ ​​នៅក្នង ុ ​ពធ ិ ​ប ី ក ើ ​ជាផ្លវូ ការនូវការ​បក ្រ ត ួ ​កឡា ី អូឡាព ំ ក ិ ​នៅ​ទ​ក ី ង ុ្រ ​ឡង ុ ​ដ​៍ ចកភ ្រ ព​អង់​គស េ្ល កាល​ព​ថ ី ​ច ៃ្ង ង ុ ​សប្ដាហ។ ៍ រូបថត Reuters
ដាវីន នាំកប្ ន ួ កម្ពជា ុ នៅអូឡាព ំ ក ិ ​ Dan Riley​និង នួន សុខា ក្រុងឡ ​ ុងដ៍ៈ កីឡាការិនីតេក្វានដ ់​ ូ វ័យ​ ២០​ឆ្នាំ ស៊ន ដាវីន បាន​ក្លាយ​ជា​ស្ត្រី​ ទីមួយ​​ដែល​បាន​កាន់​ទង់ជាតិ​កម្ពុជា​នាំ​ ក្បួន​ប្រតិភូ​កម្ពុជា​នៅ​ក្នុង​ពិធី​បើ​ក​ព្រឹត្តិ-​ ការណ៍ប ​ ្រកួត​កីឡាអ ​ ូឡាំពិក។
កាលពី​រាត្រី​ថ្ងៃសុក្រ​ នា​ពិធី​បើក​ការ​ ប្រកួត​កីឡា​អូឡាំពិក​នៅ​ទីក្រុងឡុងដ​៍ កីឡា​ការិនី​ដែល​មាន​កម្ពស់១,៧៨ម៉ែត្រ រូបនេះ បាន​កាន់​ទង់​​​ដែល​ជា​និមិត្ត​រូប​នៃ​ ព្រលឹង​ជាតិ​របស់​ខ្លួន​ប្រកប​ដោយ​ជំនឿ​ ចិត្ត និង​រង ឹ មាំ ដល ែ ​នះេ ​ជា​អនុសសា ្ វរីយដ ​៍ ​៏ អស្ចារ្យ​នៅ​ក្នុងជ ​ ីវិតរ​បស់នាង។
ដាវីន បាន​និយាយ​ប្រាប់ ភ្នំពេញ ប៉ុស្តិ៍​ កាលពី​ថ្ងៃម្សិលមិញ​ថា៖ «ខ្ញុំ​ពិត​ជា​មាន​ អារម្មណរ៍ ក ី រាយខ្លាង ំ ណាស់ ​​ ក ​ង ្នុ កា ​ រ​ក្លាយ​ ជា​អត្តពលិកអ ​ ឡា ូ ព ំ ក ិ និងជា ​ អ ​ក ្ន កា ​ ន់ទ ​ ង់​ ជាតិ​នាំក្បួន​ប្រតិភូកម្ពុជា»។ ការ​ចូល​រួម​របស់​កម្ពុជាចំនួន​៧លើក​ កន្លងមក គឺ​មាន​​តែ​អត្តពលិក​ជា​បុរស​
ប៉ុណ្ណោះ​ដែល​ត្រូវ​បាន​ជ្រើស​រើស​ឲ្យ​កាន់​ ទង់​ជាតិនាំក្បួន​ប្រតិភូ។ ដាវីនក ​ព ំ ង ុ ត ​ ្រៀម​ខន ្លួ ស ​ ម្រាបព ​់ ត ្រឹ កា ្តិ រណ៍ តេកន ្វា ​ដ ់ ​ផ ូ ក ែ្ន ​នារីទម្ងនល ់ ស ើ ​៦៧​គ​ឡ ី -ូ ​ ក្រាម ដែលនឹង​ដំណើរការនៅ​ថ្ងៃ​ទី​១១ ខ​ែ​​សីហា ខាងមុខនេះ នៅ​ឯម ​ ជ្ឈម ​ ណ្ឌល ExCel Centre៕ UC