Zlatna zrnca - broj 1/2013

Page 24

NAŠI USPJESI Osim u školskim klupama, mnogi učenici naše škole provode vrijeme baveći se različitim aktivnostima, a najviše sportom. Ovo su naši najuspješniji sportaši!

LUKA ZRINSKI – sportski uzor škole Luka Zrinski učenik je 8.a razreda i ove je godine izabran za sportski uzor škole, koji se bira u svim osnovnim školama grada Varaždina. Razlog tome je što se Luka ističe svojim zalaganjem, ponašanjem i rezultatima ne samo u sportu, nego i u školi. Inače, on je odličan

učenik, a u slobodno vrijeme trenira rukomet i od 2007./08. član je RK „Varteks di Caprio“ u kategoriji mlađih kadeta ‘98 godište. Ove godine njegov klub gostovao je u Slovačkoj gdje su osvojili 3. mjesto. Također, osvojili su 2. mjesto na turniru „Krešimir Petanjek“.

REA STRNAD Dvanaestogodišnja Rea Strnad, učenica 6.a razreda, već sedam godina marljivo trenira ritmičku gimnastiku u GK „Vindija“. Iza sebe ima brojna natjecanja i osvojene medalje iz Hrvatske i inozemstva. Primjerice, ove školske go-

dine nastupala je u Slovačkoj, Mađarskoj, a najviše joj se svidio London, gdje je osvojila srebrnu i brončanu medalju. Od ove godine Rea je i članica reprezentacije Hrvatske, a time je dokazala da se trud i upornost stvarno isplate. Bravo Rea!

JAN OŽEG Učenik 6.a razreda, Jan Ožeg, bavi se atletikom i plivanjem. Plivanje trenira punih šest godina i član je PK-a „Barok“, a ove je godine ostvario normu za Prvenstvo Hrvatske u Rijeci. U svojoj glavnoj disci-

plini na 100 m prsno, godište 1999./2000., osvojio je ukupno 5. mjesto s vremenom 1:20.94 min. Jan pliva i za našu školu gdje je također ostvario odlične rezultate.

SEBASTIAN PETRAČ Sebastian Petrač, učenik 6.a razreda, boksom i hrvanjem bavi se tri godine. Član je HK-a „Vindija“ i u travnju 2013. na Prvenstvu Hrvatske u hrvanju osvojio je 1. mjesto 24

u kategoriji do 64 kg. Ove je školske godine sudjelovao i na Međunarodnom natjecanju u hrvanju u Sloveniji gdje je osvojio 3. mjesto u kategoriji do 59 kg.

Turn static files into dynamic content formats.

Create a flipbook
Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.