Тема: Вставлення зображень у текстовий документ і настроювання їхніх властивостей. Мета: - навчальна: навчити учнів вставляти зображення у текстовий документ і настроювати їхні властивості; - розвиваюча: розвивати - виховна: виховувати Обладнання:програма Microsoft Word, кошик, Тип уроку: комбінований Учні повинні: вміти:
імпортувати зображення в текстовий документ;
вставляти
в
документ
зображення
та
настроювати їхні властивості; Хід уроку I. Організаційний момент. II. Актуалізація опорних знань. 1) Перевірка домашнього завдання Учні демонструють складені кросворди, решта відгадує. 2) «Кросворд» Щоб розгадати кросворд, ви маєте визначити назви та параметри форматування об’єктів документа 5
6 7
8
Північ Захід Південь Разом
2
Січень
Лютий
Березень
Разом
7 6 8 21
7 4 7 18
5 7 9 21
19 17 24 60
4
1 3
6
7
8
1
2
3
5
4
III. Вивчення нового матеріалу. 1) Мотивація навчальної діяльності Під час створення текстового документа іноді виникає необхідність вставити до нього графічне зображення, яке ілюструє зміст тексту (рисунок, фотографія, схема, діаграма тощо) або графічно оздоблює документ (рамки, розділювачі, графічні маркери списків, логотипів тощо) 2) Оголошення теми і мети уроку 3) Ознайомлення з новим матеріалом - Можливі об’єкти, які можна вставити до тексту: рисунок, графіка, фігури, діаграма, SmartArt. - Властивості графічного зображення: розмір, обтікання, колір, товщина та штрих ліній контуру, заливка, спосіб розташування на сторінці тощо.. - Вставлення графічних зображень з файлів. - Вставлення графічних зображень з колекції Microsoft Office - Редагування та форматування графічних зображень у текстовому документі. IV. Практична робота. 1) Повторення правил техніки безпеки.
2) Робота з комп’ютером. Створити власну візитну картку, де розташуйте свою фотографію або будь-який малюнок, своє прізвище та ім’я, місце роботи або навчання, контакні телефони та електронну адресу. 3) Релаксація. V. Підсумок уроку. 1. Гра «Текстовий процесор» Порівняйте властивості векторних зображень, намальованих засобами програми Microsoft Word, та зображень, вставлених у документ, і запишіть номери застосованих до них ефектів в одному з кіл або на перетині кіл, якщо ефекти можна застосувати до зображень обох типів. 1) Зміна яскравості. 2) Обтікання текстом. 3) Обертання. 4) Тіньові ефекти. 5) Обтинання. 6) Градієнтна заливка. 2. «Кошик знань» 3. Оцінювання учнів. VI. Домашнє завдання. Підготуватись до практичної роботи, Намалювати в будь-якому графічному редакторі емблему туристичної фірми та записати малюнок на носій.