Урок № 1 Тема уроку: Доповнення тексту стандартними
малюнками
та елементами WordArt. Робота з об’єктами в середовищі текстового редактора. Мета уроку: Навчальна: Навчитись працювати з об’єктами ТР; оздоблювати текст, прикрашати сторінки рамкою; Розвиваюча: розвивати логічне мислення, виховувати культуру інтелектуальної праці та мовлення, допитливість, уважність, розвивати творчий підхід як засіб виховання стійкого професійного інтересу; Виховна:
ознайомити вихованців з швидким розвитком технічних і
програмних можливостей ПК, створювати естетичний смак при оформленні текстових документів; Тип заняття: засвоєння нових знань; Девіз: Я чую – і я забуваю Я бачу – і я пам’ятаю, Я роблю – і я розумію Конфуцій Хід заняття I.
Організаційний момент. Заходжу до класу, вітаюсь з учнями,
пропоную їм сісти. Мовчки оглядаю готовність до заняття. Нагадування про дотримання правил техніки безпеки. ІІ. Актуалізація знань. Опитування: 1.
Значення яких властивостей сторінки можна задати? Які засоби для
цього можна використати? 2. лінійки?
Значення яких властивостей сторінки можна змінити, використовуючи
2
3.
Як задається розмір сторінки документа?
4.
Які ви знаєте види орієнтації сторінки?
5.
Що таке поля сторінки? Для чого їх використовують?
6.
Як пронумерувати сторінки документа?
7.
Що таке колонтитули? Як їх створити?
8.
Для чого призначений режим попереднього перегляду документа? Як
його включити? Повторіть
основні
вказівки
горизонтального
меню
Вставка,
Вставка\Малюнок, Вставка\Об’єкт, Вставка\Символ, Вставка\Надпис, Таблиці і границі. IІІ. Вивчення матеріалу (демонструю з використанням мультимедійної презентації) Для активізації вікна Вставка обєкта слід виконати команду Вставка-Объект. Доступні типи об’єктів містяться в списку Тип объекта, з якого необхідно вибрати потрібен і клацнути кнопку ОК. Після цього запуститься програма, що працює з об’єктами вибраного типу. Провівши необхідні дії по редагуванню об’єкта, програму слід закрити і повернутися в Word. Вставка формули здійснюється так: Вставка-Объект-вибрати вкладку Создание з списка вибрати Microsoft Equation 3.0-клацнути ОК. Далі за допомогою панелі інструментів і шаблонів, що з’явиться, набираємо потрібну формулу. У верхньому ряду панелі інструментів редактора формул розміщені кнопки для вставки в формулу більше 150 математичних символів. В нижньому ряду панелі інструментів редактора формул розміщені кнопки для вставки в формулу шаблонів або структур, включаючи символи дробів, коренів, суми, інтегралів, добутків, матриць і ін., а також відповідні пари символів, наприклад, круглих і квадратних дужок. В багатьох шаблонах є спеціальні області, позначені пунктирними рамками, в які можна вводити текст і вставляти символи. В редакторі формул міститься коло 120 шаблонів. Шаблони можна вкладати один в другий для побудови багатоступеневих формул.
По закінченні редагування формули і закриття вікна редактора створена формула вставляється в документ в позицію курсора. Для повторного входу в раніше створену формулу для редагування треба двічі клацнути ЛКМ по формулі. ІV. Практична робота «Використання об’єктів в текстовому редакторі» Творче завдання: 1.
У своїй папці створити текстовий документ Krosvord1.doc.
2.
Для роботи встановіть в текстовому редакторі панелі інструментів:
Стандартна, Форматування, Таблиці і границі, WordArt, Малювання. 3.
З допомогою вказівок текстового редактора WordArt створіть:
а) Створити простий дитячий кросворд, у якому питання подано у вигляді малюнків. Наприклад:
4.О 3.Л 1.Ч
Е
С р
В
Е
П
Л
5.А
Х
А
К У Л 2.З
А
Є
Ц
Ь
По горизонталі:
По вертикалі: Документ повинен мати красиву рамку, заливку і малюнки. Збережіть зміни. Покажіть роботу вчителю. 4.
Створіть на новій сторінці кросворд Krosvord2.doc на основі вказівок
Вставка, Вставка\Малюнок, Вставка\Об’єкт, Вставка\Символ використовуючи
4
символи: або інші на вибір. Створену таблицю необхідно зберегти як "Таблиця_ПІБ», де замість ПІБ вказати прізвище. Копію стіннівки зберегти на ShareDoc User1.
V. Підсумки уроку 1.
Що сподобалося на занятті?
2.
Опишіть алгоритм вставки малюнка до документа Word.
3.
Як відредагувати малюнок, змінити положення, масштаб?
4.
Описати алгоритм вставки об’єкта WordArt.
5.
Описати алгоритм вставки символів.
6.
Які виникали труднощі?
Домашнє завдання: Підготувати листівку створену за допомогою об’єктів.